PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Aktualności - news

.
Edukacja ekologiczna w PWiK w Bolesławcu sp. z o.o.

 

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku mogą od początku roku szkolnego korzystać z nowoczesnego źródełka wody pitnej. Urządzenie jest nagrodą główną w konkursie finałowym wiosennej edycji zajęć edukacyjnych prowadzonych przez bolesławieckie wodociągi. W klasyfikacji zespołowej uczniowie nagrodzonej szkoły: Jakub Durda i Rafał Herbut zajęli dwa pierwsze miejsca. W części plastycznej konkursu również zwyciężyli uczniowie z Brzeźnika. Chociaż nie znamy z imienia i nazwiska dzieci, które narysowały plakat promujący picie wody z kranu, chcemy im dziś serdecznie pogratulować pięknej pracy.

Zajęcia edukacyjne pod nazwą „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie ściekach i zielonej energii” Spółka prowadzi od 7 lat. Do dnia dzisiejszego prawie cztery tysiące dzieci odwiedziło nasz zakład i poznało tajniki uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Obecnie rozpoczynamy cykl warsztatów jesiennych, w których weźmie udział ponad 570 młodych  miłośników ekologii. W jesiennej edycji spotkań biorą udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z terenu miasta Bolesławiec.

Działania edukacyjne Spółki mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do picia wody z kranu, jako objaw proekologicznej postawy.

Na ujęciu i stacji uzdatniania wody pokazujemy uczestnikom skąd się bierze woda w kranie częstujemy smaczną kranówką. Na oczyszczalni z kolei uczniowie zapoznają się z procesem oczyszczania ścieków i produkcji energii elektrycznej z osadów ściekowych. Wycieczkę po obiektach PWiK poprzedza wykład urozmaicony eksperymentami i dyskusją pomiędzy uczestnikami.

Akcja edukacyjna „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii”  jest dofinasowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gminę Bolesławiec oraz Gminę Miejską Bolesławiec.

  • Finaliści konkursu
    Finaliści konkursu
  • Hala filtrów SUW Modłowa
    Hala filtrów SUW Modłowa
  • Oczyszczalnia ścieków - zbiornik biogazu
    Oczyszczalnia ścieków - zbiornik biogazu

« wstecz

Kontakt

ikonkaBolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Biuro Obsługi Klienta

Bolesławiec ul. Łasicka 17 tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Mapa lokalizacyjna

[obiekt mapy] PWiK Bolesławiec - mapka lokalizacyjna

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ważna informacja