PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Aktualności - news

Bezpieczna woda od bolesławieckich wodociągów

 

Przeżywamy obecnie trudny okres zagrożenia epidemicznego, wiążą się z tym uzasadnione lęki i obawy, jest to czas próby dla nas wszystkich. W imieniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. chcę przekazać Państwu dobrą wiadomość.  Dostarczamy do Waszych domów i mieszkań dobrą, zdrową wodę, której znaczenie jest teraz szczególne, gdyż dzięki niej możemy utrzymywać czystość i zdrowie, można i trzeba ją pić bez obaw. Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne przy dbałości o naszą odporność. . Przede wszystkim należy podkreślić, iż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych, jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa. Odbieramy i oczyszczamy ścieki, co ma nie mniejsze znaczenie w czasie epidemii .

W obecnym czasie nabierają  dużego znaczenia efekty inwestycji realizowanych w ostatnich latach, dzięki którym stworzyliśmy bezpieczny system zaopatrzenia w wodę o dużych zasobach, z dużą  możliwością zwiększenia ilości dostaw. System bezpieczny, w pełni monitorowany w zakresie jakości wody, sprawności pracy wszystkich urządzeń, z automatyczną regulacją ciśnienia i przepływu ale też, co jest bardzo ważne, z możliwością zdalnego sterowania.

Sprawdza się też  nasz system zarządzania. W styczniu dokonaliśmy pełnego komisyjnego przeglądu wszystkich obiektów i urządzeń takich jak – ujęcia i stacje uzdatniania wody, zbiorniki wody i hydrofornie, instalacje do dezynfekcji wody, instalacje do regulacji ciśnienia w sieci, przepompownie i oczyszczalnie ścieków. Łącznie skontrolowaliśmy 199 obiektów, w tym: 104 w obszarze Bolesławca, 56 Lwówka Śląskiego i 39 Wlenia.  Wszystkie obiekty są należycie zabezpieczone, a urządzenia sprawne. Robimy wszystko, żeby nasze usługi były świadczone w  sposób ciągły, na dotychczasowym poziomie. Mogą  zdarzyć się awarie, ale będziemy je usuwać tak jak dotychczas w trybie pilnym.

Ten czas wymaga działań nadzwyczajnych, które podejmujemy i planujemy. Chronimy naszych Odbiorców, ale też ze szczególną troską naszych Pracowników, których zdrowie i gotowość do pracy ma podstawowe znaczenie i wymaga szczególnej ochrony z uwagi na konieczność utrzymania ciągłości produkcji.  Dlatego między innymi wprowadziliśmy dwuzmianowy, rotacyjny system pracy z półgodzinną przerwą techniczną, która dla biur jest od  godziny 11 do 11,30. Ograniczyliśmy zakres prac do tych koniecznych związanych z utrzymaniem produkcji  i usuwaniem awarii. Przepraszamy za kłopoty z tym związane, ale jest to konieczne.

Pracują nasze Biura Obsługi Klienta ze zmienioną organizacją, do pomieszczeń może wejść nie więcej niż 3 osoby z zachowaniem wymaganych odstępów. Pracownicy obsługi są tylko w pomieszczeniach kasowych chronionych okienkami z szybą.  Do pozostałych obiektów osoby z zewnątrz nie mogą wchodzić. W budynku przy ul. Łasickiej, pocztę i korespondencję zostawia się w specjalnej wejściowej śluzie. Zdecydowaną większość spraw można załatwiać poprzez pocztę elektroniczną, telefonicznie  oraz co szczególnie polecamy ,naszą stronę internetową, która ma Internetowe Biuro Obsługi Klienta /e-BOK/.

Wierzę, że poradzimy sobie w tym trudnym czasie. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia i świadczyć dla Państwa te tak bardzo potrzebne usługi.

Życzmy sobie zdrowia.

Józef Król

« wstecz

Kontakt

Bolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

ikonkaBiuro Obsługi Klienta

Bolesławiec Al. Wojska Polskiego 6/1A (dawny hotel robotniczy) czynne pn - pt 7:00 - 16:00,  tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 czynne pn - pt 8:00 - 16:00 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

Wleń Plac Bohaterów Nysy 28, czynne pn - pt 7:00 - 15:00, tel. 75 612 10 11

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Kasa Przedsiębiorstwa

Bolesławiec czynna pn - pt w godzinach 07:00 do 14:45

BOK Bolesławiec czynna pn - pt w godzinach 08:00 do 15:45 (wpłaty bezgotówkowe)

Lwówek Śląski czynna pn - pt w godzinach 08:00 do 15:45

Wleń czynna pn - pt w godzinach 7:00 - 14:45

 

Mapa lokalizacyjna

Strona w konstrukcji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.