PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Urządzenia wodociągowe

Menu dodatkowe

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. zgodnie z Ustawą z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków  (tekst jednolity Dz.U. 2017 poz. 328.) prowadzi swoją statutową działalność w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec, Gminy Bolesławiec, a od maja 2014 r. również na terenie Gminy i Miasta Lwówek Śląski, łącznie zaopatrując w wodę ponad 69 tysięcy mieszkańców. Do tego celu wykorzystywana jest sieć wodociągowa wraz z przyłączami o łącznej długości 540,1 km.

Mieszkańcy Gminy i Miasta Bolesławiec oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski są zaopatrywani w wodę z trzech systemów wodociągowych tj.:

- systemu wodociągowego „lwówecko-bolesławieckiego”,

- systemu wodociągowego „Ujęcie i SUW Sobota”,

- systemu wodociągowego „Ujęcie i SUW Radomiłowice”.

W skład systemu wodociągowego „lwówecko-bolesławieckiego” wchodzą: Ujęcie i SUW „Modłowa”, Ujęcie i SUW „Stare”, Ujęcie i SUW „Nowe”, Ujęcie i SUW „Rakowice” oraz Ujęcie i SUW „Lwówek Śląski”.

Zaopatruje on w wodę łącznie 68905 osób z następujących miejscowości: Bolesławiec, Kozłów, Stara Oleszna, Trzebień Mały, Trzebień, Parkoszów, Golnice, Lipiany, Krępnica, Dąbrowa Bolesławiecka, Nowa Wieś, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny, Łąka, Chościszowice, Bolesławice, Kruszyn, Łaziska, Nowe Jaroszowice, Stare Jaroszowice,  Żeliszów, Suszki, Kraszowice, Nowa,  Ocice, Kolonia Pietruszka, Kolonia Śliszów, Mierzwin, Otok, Rakowice, Bożejowice, Rakowice, Brzeźnik Dobra, Lwówek Śląski, Płóczki Dolne, Radłówka, Rakowice Wielkie, Rakowice Małe, Kotliska, Niwnice, Gradówek, Włodzice Małe, Włodzice Wielkie, Gaszów, Skała, Żerkowice, Ustronie, Zbylutów, Skorzynice, Chmielno,  Brunów, Bielanka, Pieszków, Dworek.

System wodociągowy „Ujęcie i SUW Sobota”  zaopatruje w wodę łącznie 964 osoby z następujących miejscowości: Sobota, Dębowy Gaj, Dłużec, Górczyca.

System wodociągowy „Ujęcie i SUW Radomiłowice” zaopatruje w wodę łącznie 40 osób mieszkających w Radomiłowicach.

Kontakt

ikonkaBolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Biuro Obsługi Klienta

Bolesławiec ul. Łasicka 17 tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Mapa lokalizacyjna

[obiekt mapy] PWiK Bolesławiec - mapka lokalizacyjna

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ważna informacja