PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Sieć kanalizacyjna - Bolesławiec

Menu dodatkowe


SYSTEM KANALIZACYJNY KRAŚNIK DOLNY, KRAŚNIK GÓRNY, KRĘPNICA, DĄBROWA BOLESŁAWIECKA, CHOŚCISZOWICE, ŁĄKA
(Rok budowy 2000 – 2002)

System kanalizacyjny w miejscowościach Kraśnik Górny, Kraśnik Dolny, Dąbrowa Bolesławiecka, Krępnica, Chościszowice, Łąka  został wykonany jako jeden układ z tłoczeniem ścieków do kanalizacji miejskiej z doprowadzeniem ścieków do oczyszczalni przy ul. Granicznej.

Położenie oraz układ wysokościowy terenu miejscowości Krępnica pozwalają na odprowadzenie ścieków sanitarnych w układzie grawitacyjno-pompowym do jednej przepompowni ścieków, zlokalizowanej w centralnej części wsi, skąd dalej rurociągiem tłocznym ścieki poddawane są do kanalizacji w miejscowości Dąbrowa Bolesławiecka.

Położenie oraz układ wysokościowy terenu miejscowości Dąbrowa Bolesławiecka pozwalają na odprowadzenie ścieków bytowo-gospodarczych w układzie grawitacyjno-pompowym do pięciu przepompowni, skąd dalej rurociągami tłocznymi ścieki są przetłaczane do kanalizacji w miejscowości Kraśnik Dolny.

Położenie oraz układ wysokościowy terenu miejscowości Kraśnik Dolny pozwalają na odprowadzenie ścieków sanitarnych w układzie grawitacyjno-pompowym do trzech przepompowni, skąd dalej rurociągami tłocznymi ścieki są przetłaczane do kanalizacji grawitacyjnej, która doprowadza ścieki do miejscowości Łąka.

Położenie oraz układ wysokościowy terenu miejscowości Kraśnik Górny pozwalają na odprowadzenie ścieków sanitarnych w układzie grawitacyjno-pompowym do czterech przepompowni, skąd dalej rurociągami tłocznymi ścieki są przetłaczane do kanalizacji grawitacyjnej, do miejscowości Kraśnik Dolny.

Położenie oraz układ wysokościowy terenu miejscowości Łąka pozwalają na doprowadzenie ścieków kanałami sanitarnymi do przepompowni ścieków, skąd dalej przetłaczane są one rurociągiem tłocznym do kanalizacji miejskiej w Bolesławcu, doprowadzającej ścieki do oczyszczalni przy ulicy Granicznej.


System kanalizacyjny w miejscowości Chościszowice został wykonany jako grawitacyjno-pompowy z jedną pompownią sieciową. Ścieki sanitarne powstające w miejscowości systemem grawitacyjnym dopływają do przepompowni, przetłaczającej je do sieci kanalizacyjnej miejscowości Łąka.

« wstecz

Kontakt

Bolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

ikonkaBiuro Obsługi Klienta

Bolesławiec Al. Wojska Polskiego 6/1A (dawny hotel robotniczy) czynne pn - pt 7:00 - 16:00,  tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 czynne pn - pt 8:00 - 16:00 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Kasa Przedsiębiorstwa

Bolesławiec czynna pn - pt w godzinach 07:15 do 14:45

Lwówek Śląski czynna pn - pt w godzinach 08:30 do 15:45

 

Mapa lokalizacyjna

Strona w konstrukcji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.