PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Sieć kanalizacyjna - Bolesławiec

Menu dodatkowe


SYSTEM KANALIZACYJNY MIERZWIN, BRZEŹNIK, OCICE, NOWA, KRASZOWICE
(Rok budowy 2006-2007)

System kanalizacyjny dla miejscowości Brzeźnik, Ocice, Mierzwin, Nowa, został wykonany jako jeden układ z tłoczeniem ścieków do kanalizacji miejskiej z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni przy ulicy Granicznej. 

W nieco późniejszym czasie do układu została włączona również miejscowość Kraszowice. Ze względu na rozproszona zabudowę w pierwotnych miejscowościach układu wybudowano kanalizację ciśnieniową z przydomowymi przepompowniami  ścieków o małej wydajności. Ścieki z przepompowni przydomowych są przewodami tłocznymi o niewielkich średnicach przetłaczane do kanałów grawitacyjnych. W układzie znajduje się również kilkanaście przepompowni sieciowych.


Ścieki z miejscowości Nowa ujęte w system kanalizacji grawitacyjnej za pośrednictwem głównej przepompowni ścieków w tej miejscowości są tłoczone do kanału grawitacyjnego w miejscowości Ocice. Do układu włączono również 3 przydomowe przepompownie ścieków.


Ścieki sanitarne pochodzące z kolonii miejscowości Ocice, a więc Kolonii Śliszów i Kolonii Pietruszka zostały włączone do układu kanalizacyjnego Ocic. Ścieki ze Śliszowa oraz Pietruszki ujęte w system kanalizacji grawitacyjnej są przetłaczane przez miejscowe przepompownie do przepompowni zlokalizowanych w Ocicach.

Kanalizacja w miejscowości Ocice jest oparta na grawitacyjno-ciśnieniowym układzie sieci. Ze względu na ukształtowanie wsi oraz znaczne rozproszenie zabudowy wykonano sieciowe przepompownie ścieków.

W miejscowości Mierzwin wykonano kanalizację grawitacyjną z trzema przepompowniami sieciowymi. Do układ włączono również lokalne przepompownie przydomowe. W miejscowości zlokalizowana jest główna i zbiorcza przepompownia całego układu kanalizacyjnego, do której dopływają ścieki z wszystkich miejscowości układu, jej zadaniem jest przetłaczanie ścieków  do kanalizacji miejskiej, zlokalizowanej w rejonie ulicy Zabobrze.

Kanalizacja w miejscowości Brzeźnik jest oparta na grawitacyjno-ciśnieniowym układzie sieci. Ze względu na ukształtowanie wsi oraz znaczne rozproszenie zabudowy wykonano trzy sieciowe przepompownie ścieków.

« wstecz

Kontakt

Bolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

ikonkaBiuro Obsługi Klienta

Bolesławiec Al. Wojska Polskiego 6/1A (dawny hotel robotniczy) czynne pn - pt 7:00 - 16:00,  tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 czynne pn - pt 8:00 - 16:00 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Kasa Przedsiębiorstwa

Bolesławiec czynna pn - pt w godzinach 07:15 do 14:45

Lwówek Śląski czynna pn - pt w godzinach 08:30 do 15:45

 

Mapa lokalizacyjna

Strona w konstrukcji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.