PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Ciekawostki

Menu dodatkowe

Sposoby oszczędzania wody
  1. Nigdy nie wylewaj niepotrzebnie wody, kiedy można jej użyć np.: do podlewania kwiatów, spłukiwania sedesu, czy sprzątania.
  2. Kupuj takie urządzenia AGD (pralka i zmywarka do naczyń), które zużywają jak najmniej wody.
  3. Napraw kapiące krany, systematycznie sprawdzaj uszczelki - z cieknącego kranu może wyciec nawet 100 litrów wody w ciągu doby.
  4. Oszczędzaj wodę przy goleniu i myciu. Jeśli wlejesz wodę do płukania ust do kubeczka, zużyjesz ćwierć litra zamiast 16 litrów (tyle wycieka średnio, gdy odkręcimy kran "na całość" w czasie mycia zębów).

SPOSÓB NA MAGNES

Od pewnego czasu dość popularne stały się magnesy, które powodują zahamowanie pracy wodomierzy. Są reklamowane jako "złoty środek" na zmniejszenie rachunków za zużycie wody i innych mediów. Brak jednak dodatkowej informacji, że owszem, takie magnesy spowalniają lub też całkiem zatrzymują obroty licznika, ale po jego zdjęciu, licznik zostaje nieodwracalnie uszkodzony. Aby utrudnić nieuczciwym odbiorcom kradzież wody poprzez zakłócanie wskazań wodomierzy, PWiK w Bolesławcu Spółka z o.o. zaopatrzyło się w przyrządy pozwalające stwierdzić fakt stosowania magnesu neodymowego. Ponadto stosowane są specjalne wskaźniki antymagnetyczne, które mają formę elastycznej naklejki z plombą zabezpieczającą przed odklejeniem i które są umieszczane bezpośrednio na liczniku. Inkasenci przy odczycie licznika są w stanie natychmiast stwierdzić czy dokonano manipulacji przy użyciu magnesu. W związku z powyższym, informujemy wszystkich naszych klientów, że jakiekolwiek próby manipulacji przy licznikach są łatwo wykrywalne. Oszczędzanie więc w ten sposób jest krótkotrwałe i nieopłacalne, a wobec nieuczciwych klientów, będą podjęte odpowiednie kroki, wynikające z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków, na podstawie art. 28 ust.2 pkt 1, który mówi, iż

 

"kto uszkadza wodomierz główny, zrywa lub uszkadza plomby umieszczone na wodomierzach, urządzeniach pomiarowych lub zaworze odcinającym, a także wpływa na zatrzymanie, lub utratę właściwości lub funkcji metrologicznych wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego, podlega karze grzywny do 5.000 zł."

Kontakt

ikonkaBolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Biuro Obsługi Klienta

Bolesławiec ul. Łasicka 17 tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Mapa lokalizacyjna

[obiekt mapy] PWiK Bolesławiec - mapka lokalizacyjna

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ważna informacja