PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o.

Menu

Menu dodatkowe

Tytuł strony: Ciekawostki

Menu dodatkowe

Wodę z kranu możemy pić bez dodatkowej filtracji

 

W odpowiedzi na wielokrotne pytania dotyczące potrzeby montażu filtrów odwróconej osmozy lub innego rodzaju filtrów na instalacjach wewnętrznych w budynkach zasilanych naszą wodą przekazujemy następujące informacje.

 

  Główną funkcją filtrów odwróconej osmozy jest usuwanie z wody bakterii, wirusów i metali ciężkich. Filtry te usuwają  nawet do 99% składników obecnych w  wodzie,  co ma również skutki uboczne – z wody usuwane są bowiem także związki mineralne, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odwrócona osmoza usuwa z wody takie minerały jak sód, potas, wapń, magnez i inne substancje korzystne dla naszego zdrowia i niezbędne do wspomagania procesu właściwego bilansowania naszej diety. Dlatego z reguły filtr odwróconej osmozy uzupełnia się mineralizatorem. Smak takiej wody jest znacznie gorszy od wody niefiltrowanej.

    

   Nasze Przedsiębiorstwo dostarcza Państwu wodę ze studni głębinowych. Woda ta jest czysta, pozbawiona zanieczyszczeń mikrobiologicznych i fizykochemicznych, a jej mineralizacja odpowiada wodom źródlanym. Jest ona poddawana tylko podstawowym procesom uzdatniania – w filtrach wypełnionych naturalnymi kruszywami o właściwościach oczyszczających. Woda w ujęciach jest objęta stałym monitoringiem on-line, dzięki czemu możemy natychmiast odpowiednio zareagować na ewentualne pogorszenie się jej parametrów jakościowych. Dodatkowo bezpieczeństwo jakościowe naszej wody i jej przydatność do spożycia potwierdzają wyniki badań wykonywanych przez nasze akredytowane laboratorium. Bolesławiecka woda z kranu, zwana coraz częściej „Bolesławianką”,  ma dobry smak, a pod względem ilości składników mineralnych należy do wód nisko zmineralizowanych, o zawartości wapnia (50 mg/l), magnezu (6 mg/l) i sodu (11 mg/l) zbliżonych do popularnych wód dostępnych w butelkach.

  

     Biorąc pod uwagę powyższe nie polecamy montażu żadnych filtrów na instalacjach wewnętrznych, a szczególnie filtrów odwróconej osmozy, które de facto pogorszą znakomitą jakość naszej wody, usuwając z niej szereg mikroelementów pozytywnie wpływających na nasze zdrowie.

 

« wstecz

Kontakt

Bolesławiec ul. Łasicka 17/ tel. +75 734 10 10 / fax +75 640 19 11 / e-mail: sekretariat@pwik.boleslawiec.pl

Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

ikonkaBiuro Obsługi Klienta

Bolesławiec Al. Wojska Polskiego 6/1A (dawny hotel robotniczy) czynne pn - pt 7:00 - 16:00,  tel. 75 734 10 00, 75 734 10 01

Lwówek Śl. ul. Krótka 1 czynne pn - pt 8:00 - 16:00 tel. 75 612 10 08. 75 612 10 67

Wleń Plac Bohaterów Nysy 28, czynne pn - pt 7:00 - 15:00, tel. 75 612 10 11

e-mail: no@pwik.boleslawiec.pl

Kasa Przedsiębiorstwa

Bolesławiec czynna pn - pt w godzinach 07:15 do 14:45

Lwówek Śląski czynna pn - pt w godzinach 08:30 do 15:45

Wleń czynna pn - pt w godzinach 7:15 - 14:45

 

Mapa lokalizacyjna

Strona w konstrukcji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.